آینه ماشین

اشتراک :

سالها قبل که خودرو مدت ها بود اختراع شده بود و آشنای خاص و عام بود .چیزی بنام آینه ماشین وجود نداشت. خانمی بنام دوروتی لویت در سال 1906 پیشنهاد کرد خانم ها هنگام رانندگی آینه ای با خود داشته باشند. که گه گاه بتوانند پشت سر خود را ببینند. همین مساله سرآغاز آینه خودرو گردید. و امروزه جزء مهم و لاینفک هر اتومبیلی آینه های آن است.

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و صنعت خودرو سازی، آینه های ماشین ها نیز به نوبه خود تغییرات زیادی نسبت گذشته کرده است. امروزه آینه مجهز به دوربین های 360درجه، رادار، جی پی اس، نشانگر نقاط کور و .... شده اند و در آخرین اخبار خودروهای 2020 آینه های جانبی دیگر وجود نداشته و تبدیل به دوربین های فوق حرفه ای شده اند و راننده تصاویر ارسالی دوربین های جانبی را در مانیتور داخل کابین خودرو اش مشاهده می کند.

جهت خرید و اطلاع از قیمت آینه ماشین با اتحاد گلس تماس بگیرید.

شماره تماس: 02177781337

انواع آینه ماشین

آینه ماشین ها به دو دسته " آینه داخل ماشین " و " آینه بغل ماشین " تقسیم می شوند.

انواع آینه خودرو

آینه داخل ماشین

در واقع آینه داخل ماشین یا همان آینه وسط، معمولا آینه ای تخت و صاف است که دید کاملی از عقب و پشت سر به راننده می دهد .از آنجایی که آینه داخل ماشین تخت و صاف است تمامی مشاهدات راننده از این آینه می تواند مورد تصمیم گیری آنی و صحیح از پشت سر قرار گیرد.
تنظیم آینه وسط ماشین قبل از حرکت برای هر راننده ای بسیار ضروری است و این تنظیم باید به گونه ای انجام گیرد که دید کاملی از جاده و حرکت اتومبیل ها به راننده بدهد. 

آینه بغل ماشین ( آینه جانبی خودرو )

آینه بغل ماشین یا همان آینه جانبی ماشین معمولا منحنی شکل ساخته می شوند. از این رو دارای دیدی وسیع تر و بزرگتر هستند. اما اندازه اشیاء کوچکتر نمایش داده خواهند شد. بنابراین دید راننده از این آینه ها می بایست با توجه به منحنی شکل بودن آینه به این صورت بررسی شود که اجسام و اشیاء نزدیکتر و بزرگتر از آنچه درآینه دیده می شوند هستند. و تنظیم دقیق آینه بسیار حائز اهمیت است.

می توان گفت متاسفانه بیشتر رانندگان با آینه ماشین رابطه خوبی ندارند و بطور کامل و صحیح از آنها استفاده نمی نمایند که این امر، باعث وقوع حوادث رانندگی بیشتر می گردد. آینه های هر اتومبیل در واقع در هنگام رانندگی دید و آگاهی از پیرامون و اطراف خودرو به راننده منتقل می نماید و این باعث کنترل بهتر و عکس العمل های به موقع راننده می گردد.

در تنظیم آینه بغل ماشین راننده باید حداکثر دید را از جاده و اتومبیل داشته باشد. اگر آینه های بغل دقیق و درست تنظیم شوند باعث کنترل بیشتر نسبت به محیط پیرامون راننده گردیده و در مواقع پارک دوبل و پارک کنار جوی بسیار می توانند به دید راننده کمک کنند.

آینه نقطه کور ماشین

نقاطی هستند که راننده با وجود آینه داخل ماشین و آینه بغل ماشین هیچ دیدی نسبت به آن ندارد. بنابراین راننده چاره ای جز برگرداندن سر به عقب ندارد. برای حل این مشکل نقاط کور خودرو و کاهش تصادفات، آینه نقطه کور ماشین تعبیه شده است که می تواند بسیار کمک کننده باشد.

انواع آینه ماشین

انواع کارایی ها یا آپشن های آینه خودرو

آینه برقی ماشین ( آینه وسط ماشین )

در اکثر خودروهایی که در سالهای اخیر تولید شده است اکثر آنها به آینه برقی مجهز شده اند. ظاهر آینه های برقی شبیه به آینه های دیگر است با این تفاوت که داخل انها یک موتور الکتریکی تعبیه شده که میتوان به وسیه آن جهت را تغییر داد. این موتور الکتریکی به وسیه سیم های کنترل به داخل خودرو متصل شده و وبه وسیله دکمه هایی که روی داشبورد یا دستگیره درب نصب شده می توان آن را کنترل کرد. 

آینه های بغل ماشین که برقی هستند، در دو طرح کلی مکانیکی و الکتریکی تهیه و تولید می شوند. اما امروز اکثرا از آینه الکتریکی بیشتر استفاده می شود ساختار فنی این آینه برقی شامل:

  • قاب آینه: قاب آینه برقی ماشین در رنگ های مختلف و متناسب با رنگ و مدل خودرو تولید میشود که غالبا از جنس کائوچو یا همان پلاستیک فشرده است.
  • آینه: آینه یک شیشه ی جیوه اندود است که در داخل قاب بیرونی نصب می شود.
  • موتور الکتریکی: در ساختار آینه برقی از دو عددد الکتروموتور کوچک استفاده میشود. 

راننده می تواند با استفاده از کلیدهای تعبیه شده در داخل ماشین آینه های خود را تنظیم و در مواقع لزوم هنگام پارک به طورکامل آینه های دو سمت را به سمت داخل جمع نماید.

آینه تاشو برقی

آینه های برقی عملکرد دیگری هم دارند که باعث می شود در هنگام پارک کردن خودرو از آسیب رسیدن در امان بمانند. آینه های برقی می توانند تا شوند و در راستای خودرو قرار بگیرند به همین جهت به آنها آینه تاشو برقی می گویند. آینه تاشو برقی می تواند به دو صورت عمل کند. به صروت دستی و اتوماتیک . در حالت دستی راننده قبل از خاموش کردن ماشین با استفاده از کلید آینه را جمع میکند و در حالت دوم نیازی به انجام عملی از طرف نیست و زمانی که راننده از خودرو خارج می شود و دزدگیر را می زند اینه به صورت اتوماتیک جمع می شود. 

افرادی که مایلند از این نوع آینه ها استفاده کننده خوب است بدانند که نصب آینه برقی یا آینه تاشو برقی روی خودروهای قدیمی هم امکان پذیر است و می توان از این نوع آینه ماشین در اکثر اتومبیل ها به راحتی استفاده کرد.

جهت خرید و اطلاع از قیمت آینه خودرو با اتحاد گلس تماس بگیرید.

شماره تماس: 02177781337

آینه های دوربین دار 360 درجه

دوربین 360 درجه در آینه جانبی ماشین و دو دوربین دیگر در سپر عقب خودرو قرار دارند. تصاویری ارسالی از این 4 دوربین به یک رایانه مرکزی در اتومبیل ارسال شده و رایانه به بررسی و تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته و یک تصویر مجازی 360 درجه و کامل روی صفحه نمایش ارسال می نماید. راننده با دیدن تصاویر و داشتن این سیستم می تواند امکان این را داشته باشد که در جاهای تنگ و سخت پارک کند و به خودروهای کناری و یا دیوار و اشیاء برخورد نکند.   

آینه های دوربین دار خودرو علاوه بر ثبت و ضبط تمامی رویدادها به شکل کاملا زنده امکان ضبط صدا هم دارند. در هنگام تصادف عکسها و تصاویر را ثبت و ضبط می کنند و به صورت خودکار به موبایل صاحب ماشین ارسال می کنند.

آینه های رادار دار اتومبیل

در بسیاری از موارد در هنگام رانندگی خودروی شما در وضعیتی قرار می گیرد که برای رانندگان قابل مشاهده و رویت نباشد. همین امر منجر به تصادف و برخورد خودروها بهم گردد. جهت جلوگیری از وقوع چنین حوادثی در گوشه های  عقب خودرو (سپر) و در آینه بغل ماشین ، رادار قرار می دهند و این رادار زمانی که با هر شی و یا جسمی که در شعاع میدانی تعریف شده اش هم پوشانی و تداخل امواجی داشته باشد با دادن هشدار راننده را آگاه می سازد.

معمولا هشدارهای رادار و نقطه کور به صورت نمایشگرهای رنگی در گوشه های آینه به نمایش در می آیند تا راننده با آگاهی از آنها در صورت لزوم عکس العمل لازم را انجام دهد.

آینه رادار دار ماشین

آینه الکتروکرومیک ماشین

اگر رانندگی در ساعات مختلف شبانه روز را تجربه کرده باشید. قطعا شبها با مشکل انعکاس نور ماشین های پشت سرتان در آینه وسط و یا حتی آینه بغل مواجه بوده اید که نور انعکاسی باعث آسیب رساندن به چشم شما و عدم دید مناسب راننده می شود. برای حل این معضل، آینه های الکتروکرومیک ابداع شدند.
این آینه ها به گونه ای ساخته شده اند که وقتی نور با شدت به سطح آنها می تابد. رنگش به صورت اتوماتیک تیره می شود تا از شدت بازتاب نور جلوگیری کند.در ساخت این نوع آینه مقداری ترکیبات نقره، کلر، برم، ید و فلوئور به کار رفته است.

آینه های گرمکن دار ( یا آینه هیتردار )

در شرایط جوی بارانی و سرد و برفی تمامی رانندگان این تجربه را داشته اند که با کم شدن دید و بخار کردن و یا یخ زدن آینه بغل ماشین مواجه هستند. این امر باعث نداشتن دید مناسب و بعضا تصادفات شدید می گردد.

برای جلوگیری از این مشکل، آینه های جانبی به گرمکن یا همان هیتر مجهز شدند. امروزه آینه های هیتردار در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند و اساس کار آنها استفاده از المنت و درواقع گرمکن برقی می باشد. این المنت ها در داخل آینه خودرو ، کنار شیشه و موتور، طوری قرار گرفته اند که با وصل کلید از داخل کابین خودرو جریان مثبت باطری وارد آنها شده و ایجاد گرما در رشته ها المنت می نماید سپس گرمای المنت ها به مجاور تخلیه می گردد و بخار و یخ زدگی از آینه بر طرف می شود. 

 

خرید آینه ماشین

در شیشه اتومبیل اتحاد انواع و اقسام آینه ماشین موجود است. در اتحاد گلس آینه اتومبیل های آلمانی مانند بنز و بی ام و خودروهای ژاپنی مانند تویوتا و لکسوس و ماشین های کره ای مانند هیوندا، کیا، و انواع خودروهای چینی مانند جیلی، جک، تیگو، هایما، فائو و ...  و همچنین انواع خودرو ایرانی مانند آینه پراید و آینه پژو و ... موجود است. برای خرید آینه خودرو می توانید از طریق شماره تلفن های مرکز اتحاد با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

قیمت آینه ماشین

قیمت آینه های خودرو با توجه به آپشن های مختلفی که دارد با یکدیگر فرق دارند. قیمت هر آینه منوط به کارایی ها و مدل های مختلف خودروی مربوطه با هم فرق دارند بطور مثال برای اتومبیل هیوندا سانتافه بیش از 5 مدل آینه جانبی وجود دارد. سانتافه مدل 2008  تا 2017 دارای انواع آینه تاشو دستی – تاشو برقی - راهنما دار - رادار دار -  دوربین دار و فول که دارای تمامی آپشن های موجود می باشد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت آینه ماشین خود با شماره تلفن های اتحاد گلس در ارتباط باشید.